Stránky plné pohody

Buďte v pohodě, vždyť na světě je tak krásně. jindravystrcilova@centrum.cz Přidej na Seznam

Moučníky

Ananasová podková

Ingredience : Korpus : 8 vajec, 4 lžíce vařící vody, 320 - 340 g cukru krupice a 320 - 340 g polohrubé mouky.
Krém : 600 ml mléka, 2 a 1/2 balíčku vanilkového pudinku, 1 vanilkový cukr, 2 - 2 a 1/2 másla po 250 g a cukr moučka podle chuti asi 200 - 250 g.
1 ananasový kompot - raději velký, rybízová marmeláda, rum, kokos na obalení, na zdobení čokoláda, cukrové kuličky, růžičky nebo cokoli.
+++++ Nejdříve si dno podkovy obstřihnu na papír na pečení.
Celá vejce ušleháme s cukrem, po chvilce přidáme vařící vodu, když drží pod metlami tvar - dělají se za metlami spirálky a když metly nadzvedneme a směs je pevná, tak pomalinku přisypáváme mouku a opatrně mícháme. Pak vleji do formy, upravíme hmotu víc ke krajům a trošku méně prostředkem, dáme do vlažné trouby asi na 120°C, neudělá se krusta a po 10 minutách zvýšíme teplotu asi na 150°C a pečeme asi hodinu. Pokud někomu peče trouba více nahoře, dá se přikrýt papírem, ať se nespálí. Zkoušíme špejlí. Pečeme dozlatova, nedopečený korpus se hodně rozmočí. Necháme vychladnout. Tento korpus pečeme 2 dny před plněním.

Krém: večer před plněním uvaříme pudink s vanilkovým cukrem, ve studené vodě mícháme do vychladnutí, neudělá se škraloup a pak hrnec zabalíme do mikrotenového sáčku, dáme ho do mírného chladna spolu s máslem a tak zaručíme, že budou mít obě suroviny stejnou teplotu.

Ráno podkovu rozkrájíme na 3 díly, dolní díl může být malinko silnější a rozložíme. Pak klasicky šleháme nastavovaný krém, máslo s cukrem a po troškách pudink. Scedíme ananas, nakrájíme na malé kousky a trochu necháme na zdobení. Šťávu z ananasu smícháme s rumem a peroutkou načvachtáme na povrchu řezu spodní a prostřední díl, tak akorát, ať se moc nepromočí a potřeme marmeládou - zase spodní a prostřední díl. Krém si opticky rozdělíme na 4 díly. 2 díly na naplnění korpusu, 1 díl na obtáhnutí korpusu a 1 díl na ozdobu. Díl na ozdobu dáme raději bokem, ať v něm nemáme drobky. To samé s ananasem, ale na 3 díly, 2 do korpusu, 1 na ozdobu. Na spodní díl natřeme krém, posypeme ananasem, položíme prostřední díl, postup opakujeme a nakonec přiložíme horní díl a zatížíme třeba plechem. Jestli máme čas, dáme na chvilku ztuhnout. Klasicky povrch a boky korpusu potřeme krémem, nejdříve povrch, pak sáčkem s ustřihnutým růžkem postříkáme čokoládou a pak až boky, ať se neumažou, obsypeme kokosem nebo mandlovými lupínky, nebo ořechy. Povrch nazdobíme zdobičkou, poklademe ananasem, nebo oříšky a pak jen vychladit.
Žádné komentáře